Fotografia

Te wspaniałe sesje

Sesje zdjęciowe organizowane są w celu zatrzymania ważnych chwil i aby później móc do nich powrócić z sentymentem. Najważniejsze chwile w życiu to na przykład ważne uroczystości takie jak ślub, chrzest czy komunia. Poza doniosłymi ceremoniami popularne są także sesje zdjęciowe organizowane z okazji świąt bożego narodzenia, świąt okolicznościowych i urodzin. Zdjęcia z okazji urodzin, powtarzane co roku mogą stanowić piękną pamiątkę i przedstawią, jak fotografowana osoba zmieniała się z każdym rokiem. Bohaterami urodzinowych sesji zdjęciowych są przede wszystkim dzieci.

Urodzinowe sesje zdjęciowe

Sesje fotograficzne zorganizowane z okazji urodzin najczęściej przygotowywane są dla dzieci, ponieważ to one z roku na roku zmieniają się najbardziej. Studyjne, urodzinowe zdjęcia powinny posiadać typowe dla urodzin symbole takie jak balony, tort i świeczki. Tło fotograficzne urodzinowe, na którym pozują dzieci, zwykle udekorowane jest kolorowanymi elementami i dziecięcymi zabawkami. Kolory tła mogą być różne dla dziewczynek i chłopców. Dla dziewczynek tła fotograficzne i inne elementy dekoracyjne zwykle posiadają różowy kolor, z kolei dla chłopców charakterystyczny jest kolor niebieski. Uniwersalne dekoracje, bez rozróżnienia na płeć dziecka to przede wszystkim różnokolorowe dekoracje, zabawki i dziecięcy pokój. 

Dekoracje na urodzinowych zdjęciach

Poza odpowiednim tłem fotograficznym warto również zadbać o inne dekoracje, które pozwolą dziecku na swobodne pozowanie. Dla małych dzieci popularny jest drewniany bujany kucyk, na którym dziecko może usiąść i swobodnie pozować do zdjęcia. Czasem trudno utrzymać skupienie dziecka, dlatego w studio powinny też znaleźć się zabawki, którymi dziecko będzie mogło się pobawić. Dla większych dzieci dekoracją może być prawdziwy urodzinowy tort ze świeczką w kształcie cyfry oznaczającą jego wiek. Poza balonami umieszczonymi na tle fotograficznym prawdziwe balony mogą również znaleźć się w studio. Na takiej sesji nie powinno zabraknąć napisu symbolizującego okazji, z powodu której organizowana jest sesja. Warto również zadbać o cyfrę, która np. w formie balonu będzie informować o wieku dziecka. 

Dziecięce sesje zdjęciowe 

Zdjęcia, na których na pierwszym planie jest dziecko, powinny posiadać kolorowe, dziecięce dekoracje, tak aby zdjęcia wyglądały jak najbardziej naturalnie. Świat dziecka to przede wszystkim kolory i zabawki, które symbolizują okres dzieciństwa. Zdjęcia zrobione z okazji urodzin muszą podkreślać to święto, dlatego nie może na nich zabraknąć balonów, tortu i świeczek. Wydaje się, że najtrudniejszym elementem sesji zdjęciowej zorganizowanej dla dziecka, jest utrzymanie jego uwagi i dobrego nastroju, tak aby dziecko wyglądało na zdjęciach jak najbardziej pogodnie i szczęśliwie. Stworzenie w studio odpowiedniej atmosfery, pełnej radości i zabawy zapewni dziecku warunki do otworzenia się przed obiektywem. Zestresowane dzieci są bardziej skłonne do płaczu i grymasów, dlatego zdjęcia warto rozpocząć od wspólnej zabawy i rozluźnienia atmosfery.