Inne

Rysunek jako sztuka plastyczna

Wśród dziedzin sztuki wyróżniamy sztuki plastyczne, do których należą między innymi: malarstwo, rysunek, architektura, rzeźba, ceramika czy kaligrafia. Rysunek był znany już w starożytnej Grecji, podobnie jak malarstwo i kaligrafia, które były określane jednym słowem pochodzącym od nazwy przyrządu rysunkowego – graphein. Obecnie definiujemy rysunek jako linię wykonaną na płaszczyźnie. Takie prace powstają dzięki nanoszeniu śladów narzędzia, np. ołówka, węgla, tuszu i kredek, a także cienkopisu lub flamastra, na różnych rodzajach papieru.

Czy każdy może nauczyć się rysować?

Już w szkołach na lekcjach plastyki możemy spotkać się z osobami, które wydają się bardziej utalentowane w tej dziedzinie, a także z tymi, które mają problem z narysowaniem prostego obiektu. Czy jednak trzeba mieć artystyczne predyspozycje, żeby pięknie rysować? Niekoniecznie. Z pewnością nabyte w dzieciństwie umiejętności w dziedzinie sztuk plastycznych okazałyby się niezmiernie przydatne podczas dalszego kształcenia się w tym kierunku. Jednak nawet laik może zapisać się na kurs rysunku Warszawa ma do zaoferowania wiele miejsc, gdzie nauczysz się jak coraz lepiej prowadzić linię po kartce. Dzięki temu z pewnością będziesz w stanie stworzyć co najmniej kilka własnoręcznie wykonanych prac, które zachwycą zarówno Ciebie, jak i Twoich bliskich czy znajomych.

Program kursu rysunku w Sztukarni

Zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane mogą zapisać się na kurs rysunku. Warszawa – jeśli mieszkasz w stolicy Polski, sprawdź ofertę Sztukarni! Znajdziesz tu kurs rysunku i malarstwa dla dorosłych. Obejmuje on zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli poznać tajniki technik rysunkowych oraz malarskich. Kursanci dowiedzą się między innymi: na czym polegają zasady kompozycji, czym są proporcje, w jaki sposób szkicować przedmioty, a w jaki postaci, jakie wyróżniamy techniki malarskie, jak malować akwarelami czy jak rysować za pomocą specjalnego węgla. Uczestnictwo w takim kursie może spowodować, że odkryjesz lub rozwiniesz swoje hobby!