Inne

Piosenki na wesele – własne sugestie czy wolna ręka dla zespołu?

Wesele jest na tyle ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, że organizując je, dosłownie każdy stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Młodzi przejmują się najmniej ważnymi sprawami. Swoje myśli skupiają również na muzyce. Zastanawiają się, czy samodzielnie wybrać utwory, które zostaną zagrane w odpowiednich momentach, czy może zdać się na doświadczenie zespołu. 

Piosenki na wesele – kilka własnych utworów

Narzeczeni chcą jednak mieć wpływ na to, co będzie grane podczas ich uroczystości. Dlatego nierzadko sugerują choć kilka utworów. Na przykład jeden z nich to utwór, przy którym tańczą po raz pierwszy. Mogą wybrać go samodzielnie, ale też skorzystać z podpowiedzi zespołu, na który się zdecydowali. Wybór piosenki na pierwszy taniec powinien być podyktowany umiejętnościami Państwa Młodych i ich oczekiwaniami. Zależeć będzie również od tego, czy mają zamiar uczyć się konkretnego tańca, czy jednak stawiają na pełną swobodę. Jeśli mają jakieś ulubione piosenki, które być może coś dla nich znaczą, wiążą się z pierwszym spotkaniem lub innymi wspólnymi momentami w ich życiu, to jak najbardziej mogą poprosić o ich zagranie. Biorąc natomiast pod uwagę pozostałe piosenki na wesele, lepiej zdać się na doświadczenie fachowców. 

Piosenki na wesele, czyli jak dogodzić gościom?

Prawda jest taka, że wszystkim gościom dogodzić się nie da. Jednak wystarczy ich poznać. Dlatego przedstawiciel zespołu jeszcze przed dniem uroczystości zwykle wypytuje narzeczonych o gości. Jacy są, co lubią, jak się bawią, przy jakich utworach. Na tej podstawie dopasowują repertuar. Poza tym zespół, szczególnie ten z wieloletnim doświadczeniem, bardzo dobrze orientuje się, przy jakich utworach bawią się współcześni ludzie w różnym wieku. 

 

Dobrze dobrana muzyka, a przede wszystkim dobry wybór samego zespołu, to połowa sukcesu, jeśli chodzi o powodzenie imprezy weselnej. Należy więc zacząć od wyboru muzyków, którzy mają wiedzę, doświadczenie i zapał do dzielenia się dobrą muzyką. Potrzeba tylko czasu i zaangażowania, by niebawem trafić na właściwy zespół. 

 

Możliwość komentowania Piosenki na wesele – własne sugestie czy wolna ręka dla zespołu? została wyłączona