Inne

Oprawa muzyczna wesela – DJ czy kapela muzyczna?

Wesele to niezapomniane wydarzenie, na którym zaproszeni goście świętują i bawią się za szczęście świeżo upieczonej pary młodej. Państwo młodzi, którzy odpowiadają za zaplanowanie całego wydarzenia, muszą podjąć wiele decyzji, dzięki którym wesele będzie udane, a zabawa będzie trwać do samego rana. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór osoby lub osób, odpowiedzialnych za oprawę muzyczną wesela. Choć przez wiele lat na weselu gościły wieloosobowe kapele, które zabawiały gości muzyką na żywo, obecnie coraz więcej osób decyduje się na DJ na wesele Piła. Jeśli zastanawiasz się, którą z opcji wybrać na swoje wesele, przeczytaj poniższy artykuł! 

DJ na wesele – dlaczego warto wynająć jednoosobową orkiestrę? 

Choć starsze pokolenie nie wyobraża sobie weselnego przyjęcia bez muzyki na żywo, coraz więcej młodych par wybiera DJ na wesele Piła. Nic w tym dziwnego, ponieważ wynajęcie DJ jest stosunkowo tańsze, niż wynajęcie całej orkiestry, która miałaby zabawiać zgromadzonych gości. DJ na wesele Piła prezentuje muzykę z płyt lub przygotowanych wcześniej plików zebranych na komputerze, dzięki czemu podczas trwania zabawy może on zabawiać gości niezliczoną liczbą utworów. Jest to niezwykle ważne na weselach, na których średnia wieku gości jest niezwykle zróżnicowana. Dzięki pracy DJ, możemy mieć pewność, że będą się bawić zarówno młodzi, jak i starsi goście. Dodatkowym atutem jest również prowadzenie weselnych zabaw, które można już uznać za swego rodzaju weselne tradycje. 

Kapela muzyczna – rozwiązanie dla tradycjonalistów 

Po mimo tego, że coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie DJ na wesele Piła, to nie brakuje osób, dla których wesele bez muzyki na żywo jest czystą abstrakcją. Głównym argumentem, który przemawia za wyborem kapeli muzycznej jest to, że kilkuosobowy zespół potrafi stworzyć wyjątkowy weselny klimat, którego nie można spodziewać się po weselu z DJ. Warto jednak pamiętać, że wynajęcie kapeli weselnej wiąże się z większymi kosztami, ale także mniejszą liczbą utworów, które będą grane na weselu. Jeśli jednak nie stanowi to dla Ciebie przeszkody, a Twoim marzeniem jest tańczyć do białego rana w rytm muzyki na żywo, wybierz kapele weselną!