Literatura

Szwecja szlakiem Astrid Lindgren

Szwecja jest popularnym kierunkiem destynacji wśród Europejczyków. Ten kraj warto zwiedzać przez cały rok bez względu na porę. Szwecja ma do zaoferowania piękne krajobrazy, perełki architektoniczne, urokliwe miasteczka z charakterystycznymi kamieniczkami, lokalne sklepiki, restauracje oraz przysmaki. Jeśli planujecie wyjazd do Szwecji, koniecznie sprawdźcie, co przygotował dla Was portal o Skandynawii skandynawskiepodroze.pl. Na blogu znajdziecie ciekawe i niepowtarzalne relacje z podróży, ciekawostki na temat życia w krajach północy. Nie brakuje także cennych informacji i porad dotyczących przygotowania się do podróży. Dzięki dostępnym artykułom bez problemu możecie opracować plan zwiedzania Szwecji. Co ważne, możecie liczyć na sprawdzone adresy, bazy noclegowe, restauracje, drogi rowerowe oraz szlaki górskie i trekkingowe. Będą w Szwecji nie zapominajcie o odwiedzeniu choć jednego lasu, w którym możecie zachwycać się jagodami, grzybami i niepowtarzalną maliną moroszką. Nie można nie wymienić także słynnej pisarki Astrid Lindgren.

Astrid Lindgren – ciekawostki o szwedzkiej pisarce

Ciekawostki o Astrid Lindgren interesują niemalże każdego miłośnika literatury dziecięcej. To, co zasługuje na uwagę, to wiek pisarki, kiedy rozpoczynała swoją pisarską karierę. Astrid Lindgren miała 37 lat, gdy postanowiła pisać książki. A jej pierwsze powiści zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez opinię publiczną. Jednak największą sławę przyniosły jej opowieści o Pippi Langstrump. Rudowłosa bohaterka podbiła serca milionów dzieci na całym świecie. Choć kariera pisarki rozpoczęła się dość późno, to młodziutka Astrid debiutowała już w szkole swoimi pierwszymi opowiadaniami. Astrid Lindgren ciekawostki dotyczą także jej przygody z dziennikarstwem. Autorka książek dla dzieci pisała również krótkie formy reporterskie i informacje prasowe. 

Wycieczki do Szwecji

Jeśli marzysz o tym, aby zobaczyć ojczyznę Astrid Lindgren, koniecznie zapoznaj się z ofertą wycieczek przygotowanych przez portal skandynawskiepodroze.pl. W atrakcyjnej cenie możesz zarezerwować wyjazd do Szwecji, Danii lub Norwegii. Co więcej, część wycieczek jest tematyczna, na przykład Halloween w Kopenhadze lub wycieczka na jarmark świąteczny również w stolicy Danii.