Hala stulecia Wrocław
Film,  Literatura

Lato 2019 we Wrocławiu – atrakcje dla miłośników literatury i filmu

Każde duże miasto zapewnia mieszkańcom i turystom wiele letnich atrakcji, które umilają wakacyjne miesiące. Nie inaczej jest w przypadku Wrocławia – miasta słynącego z ciekawej oferty kulturalnej skierowanej do studentów, dorosłych, seniorów i dzieci. Jeśli jesteś spoza Wrocławia i planujesz wybrać się na ciekawe wydarzenie do stolicy Dolnego Śląska, zadbaj odpowiednio wcześnie o nocleg, gdyż podczas dużych wydarzeń hotele są oblegane przez turystów.

Miesiąc Spotkań Autorskich

Prawdziwa gratka dla fanów literatury. Od 2 lipca do 1 sierpnia we Wrocławiu, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Lwowie odbędzie się ponad 300 spotkań literackich z różnymi twórcami. Gościem honorowym 20. Miesiąca Spotkań Literackich będzie Rumunia, co oznacza, że oprócz literatury polskiej podczas festiwalu zaprezentowana zostanie także twórczość autorów rumuńskich. Spotkania będą odbywały się przez 31 dni w dwóch wrocławskich lokalizacjach – Mediatece, czyli filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz Klubie PROZA działającym w ramach Wrocławskiego Domu Literatury.

Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Od 25 lipca do 4 sierpnia odbędzie się 19. edycja festiwalu Nowe Horyzonty, podczas którego widzowie obejrzą polskie premiery oraz zagraniczne filmy pokazywane w Cannes i Berlinie. Wśród prezentowanych filmów znajdą się m.in. „Parasite” (reż. Bong Joon-ho), „Angelo” (reż. Markus Schleinzer), „In Fabric” (reż. Peter Strickland) oraz „Dzięki Bogu” (reż. François Ozon).

Dni Fantastyki 2019

Poznaniacy mają swój Pyrkon, a Wrocławianie Dni Fantastyki, które w tym roku odbędą się już po raz piętnasty. Od 5 do 7 lipca w Centrum Kultury „Zamek” miłośnicy fantastyki będą mogli uczestniczyć w spotkaniach autorskich z ulubionymi pisarzami, rysownikami, aktorami czy twórcami gier. W tym roku organizatorzy zaprosili wielu znakomitych twórców i artystów, m.in. Roberta Więckiewicza, Pawła Sakowskiego, Milenę Wójtowicz, Lynne Hardy, Marka Olesickiego, Wojciecha Zembatego czy Szymona Skowrońskiego. Podczas tegorocznych Dni Fantastyki odbędzie się również konkurs adresowany do twórców opowiadań i ilustracji oraz Cosplayerów. Uczestnicy będą walczyć o statuetki Kryształowych Smoków.

Co zrobić, gdy nie ma miejsca w hotelu?

Zapomniałeś zarezerwować nocleg i wszystkie hotele mają już komplet gości w terminie wydarzenia, na które się wybierasz? Zamiast rezygnować z atrakcji, sprawdź dostępność miejsc w hostelach oferujących apartamenty. Aparthostel to połączenie hostelu i apartamentu, które charakteryzuje się niższą ceną i większą przestrzenią. Wiele aparthosteli znajduje się w okolicach centrum miasta, co wcale nie wiąże się z niebotycznie wysoką ceną. Możesz więc z łatwością znaleźć tanie lokum, rezerwując nocleg w hostelu. Wrocław jest siedzibą kilku aparthosteli, a w okolicy centrum znajdziesz urządzony w stylu angielskim Night o’clock.

Możliwość komentowania Lato 2019 we Wrocławiu – atrakcje dla miłośników literatury i filmu została wyłączona