Internet

RzeczGustu – bądź na bieżąco z kulturą

To, jakiej muzyki słuchamy i na jakie filmy chodzimy do kina to rzecz gustu. Taką właśnie nazwę wybrali dla swojej strony autorzy rzeczgustu.com.pl. Jak sami mówią, jest to portal o kulturze szeroko pojętej. Szukając miejsca, w którym można przeczytać dobre recenzje i w międzyczasie kupić nowości książkowe, warto odwiedzić ten portal internetowy.

Co znajdziemy na stronie?

Z portalem współpracują m.in. Krzysztof Skiba i Marian Zacharski, a także młodzi recenzenci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dziennikarstwem. Strona podzielona jest na 3 części: książki, filmy i wywiady. W dziale z książkami znajdziemy recenzje najnowszych publikacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest opcja „polecane dla”, „odradzane dla”, gdyż często się zdarza, że jesteśmy miłośnikami thrillerów i sięgamy po książkę, która nijak się ma do naszego gustu. Recenzenci portalu sprawdzą książkę za nas i określą, czy może ona się nam spodobać. Podobna sytuacja ma miejsce w dziale filmowym. Poznamy tu filmy, które warto obejrzeć i dowiemy się, czy odpowiadają one naszym preferencjom. W ostatniej części autorzy portalu zamieszczają wywiady z pisarzami, reżyserami, aktorami i innymi przedstawicielami kultury.

Sklep internetowy

To, co czyni inne portale o kulturze mniej atrakcyjnymi to fakt, że nie można na nich kupić polecanych książek. Inaczej wygląda to na portalu RzeczGustu, który może pochwalić się nie tylko współpracą ze świetnymi recenzentami, ale również działa jako księgarnia internetowa. To nie koniec niespodzianek. Wszystkie przedmioty, które możemy kupić w sklepie, są w promocyjnych cenach, najczęściej jest to rabat minimum 25%. Książki, które kupujemy, są dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej, a wszystkie zakupy powyżej 100 zł objęte są gwarancją darmowej wysyłki. Przesyłka za zakupy poniżej 100 zł wynosi od 7,56 zł do 13 zł, cena nie jest więc zawyżona, jak na niektórych portalach. RzeczGustu to recenzje filmów i książek, wywiady oraz sklep internetowy – wszystko, co niezbędne, by być na bieżąco z kulturą.