Internet,  Literatura

Jakie księgarnie internetowe są warte polecenia?

W Internecie pojawia się coraz więcej księgarni internetowych. Większość z nich kusi promocjami, lecz nie zawsze możemy znaleźć tam książki godne uwagi. Niestety często na atrakcyjnej półce „wyprzedaż” leżą książki nisko oceniane lub po prostu źle napisane, których nikt nie chce kupować. Powstała jednak księgarnia internetowa, która przecenia wszystkie produkty, a także udostępnia recenzje filmów i książek oraz wywiady. RzeczGustu to portal o kulturze z prawdziwego zdarzenia.

Portal

Na stronie rzeczgustu.com.pl znajdziemy filmy, które warto obejrzeć i książki, które warto przeczytać. Profesjonalne recenzje podpisane są imieniem i nazwiskiem autora, a wśród recenzentów znajdziemy takie osobistości jak Krzysztof Skiba, czy Paweł Chowaniec. Każda recenzja określa, komu dana książka może się spodobać, a komu raczej nie przypadnie do gustu. Przykładowo: przy recenzji książki „Atrament i krew” Rachel Caine znajdziemy informację, że polecana jest ona dla młodzieży i miłośników fantastyki, a odradzana zwolennikom thrillerów. Jest to niezwykle pomocna wskazówka, która pozwala nam nie tracić czasu na czytanie recenzji pozycji, z którą możemy nie mieć nic wspólnego i szukać dalszych propozycji czytelniczych. Co więcej, jeśli klikniemy w „miłośników fantastyki”, ukażą nam się wszystkie książki i filmy polecane tej grupie.

Księgarnia

Nie jest łatwo znaleźć portale o kulturze, które jednocześnie funkcjonują jako księgarnia internetowa. RzeczGustu jest wyjątkiem od reguły. Rabat na wszystkie książki wynosi minimum 25%, a recenzje wielu z nich możemy znaleźć na sąsiedniej stronie. Książki podzielone są na 24 kategorie, dzięki czemu możemy szukać pozycji w interesujących nas gatunkach. Na stronie znajdziemy także zakładkę z tanią książką. Odwiedzając kategorię „zapowiedzi”, czyli książki, które dopiero będą miały swoją premierę, widzimy, że również nowości zostaną przecenione o 25%. RzeczGustu to jeden z portali internetowych, który warto dodać do zakładek i odwiedzać, by być na bieżąco z kulturą.