zdjęcie ślubne
Fotografia

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Trudne dylematy

Zdecydowana większość ślubów poprzedzona jest w dzisiejszych czasach długim okresem przygotowań i planowania. W przedślubnych przygotowaniach pojawia się zawsze wiele trudnych wyborów takich jak: które dekoracje wybrać, jaka powinna być oprawa muzyczna uroczystości i wesela, kogo zaprosić i gdzie posadzić przy stole, itd. Wśród tych dylematów pojawia się również jeden z najistotniejszych, czyli: który fotograf na wesele będzie najodpowiedniejszy.

Klęska urodzaju

W dzisiejszych czasach, w których, dzięki internetowi, dostęp do wszelkich usług jest znacznie ułatwiony możemy mieć do czynienia ze zjawiskiem zwanym niekiedy klęską urodzaju. A mianowicie wybór usług fotograficznych jest tak duży, że możemy mieć duży problem z wyborem odpowiedniego dla nas fotografa. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: fotografia ślubna, pojawia się ok 40 000 000 znalezionych pozycji, nie ułatwia poszukiwań nawet zawężenie do określonego terytoriom – przykładowo dla miasta Poznań jest to ok 14 000 000 pozycji. Jak więc nie pogubić się w tym wszystkim?

1. Szacunki
Dobrze jest na początku poszukiwań zaplanować wstępnie budżet, którym dysponujemy jeśli chodzi o fotografa na nasze wesele. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sobie mnóstwo czasu na poszukiwania w zakresach cenowych, które są poza naszym zasięgiem. Musimy, jednak przy tym pamiętać, że wielu fotografów wprowadza możliwość opłaty ratalnej w kilku ratach lub kuponów zniżkowych (np. za polecenie usług innym)

2. System rekomendacji
Możemy zyskać upust polecając komuś naszego fotografa ale system rekomendacji będzie dla nas również zbawienny w samym procesie wyboru. Zapytajmy i poprośmy o polecenie znajomych lub rodzinę, zapytajmy na forum lub w serwisie społecznościowym. Nic nie jest lepszą rekomendacją dla profesjonalisty niż zadowolony klient. Dzięki temu możemy też zobaczyć u innych efekty pracy fotografa, dowiedzieć się więcej na temat współpracy.

3. Portal społecznościowy
Jest to wbrew pozorom jeden z lepszych sposobów na znalezienie odpowiedniego fotografa. Obecnie zdecydowana większość fotografów ma pozakładane konta na „niebieskim” portalu, dzięki czemu możemy porównać zarówno ceny jak i wyniki pracy, bo profile „wypchane” są najróżniejszymi próbkami fotografii ślubnych i okolicznościowych. Przy okazji możemy zapoznać się z recenzjami klientów i komentarzami oglądających.

4. Oko w oko
Musimy pamiętać jednak, że nic nie jest w stanie zastąpić osobistego spotkania. Po dokonaniu wstępnej selekcji, dobrze jest spotkać się z kilkoma wybranymi profesjonalistami, aby porozmawiać o warunkach, ustalić indywidualny cennik, zapytać o pomysły, sprawdzić czy dana osoba najzwyczajniej w świecie nam „pasuje”. Trudno oczekiwać naturalnych, pięknych fotografii ślubnych jeśli robiąca je osoba będzie nas krępować lub odstraszać, bo bardzo ważna jest ta „chemia” między fotografem a fotografowanym – niby niewidoczna a jednak od razu zauważalna na fotografii.

Na koniec, po długich poszukiwaniach, pozostaje już tylko (oby zgodne) podjęcie decyzji i oczekiwanie na Wielki Dzień.

Zapraszamy do skorzystania z oferty fotografa ślubnego na stronie www.pawelwojtaszek.pl/fotografia-slubna

Możliwość komentowania Jak wybrać fotografa ślubnego? została wyłączona