Film,  Informacje

Złote Globy 2017 – ogłoszono nominacje

Wiadomo już kto będzie się ubiegał o jedne z najważniejszych nagród w przemyśle filmowym i telewizyjnym – Złote Globy 2017. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA – Hollywood Foreign Press Association) wręczy nagrody główne już po raz 74. Uroczystą ceremonię zaplanowano na 8 stycznia 2017 roku.

Wśród „murowanych” kandydatów do wygranej wymienia się przede wszystkim zdobywcę aż siedmiu konkursowych nominacji – film „La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych. Nominacje przyznano obrazowi w kategoriach: dla aktora i aktorki, najlepszej komedii lub musicalu, najlepszego reżysera, najlepszego scenariusza, najlepszej piosenki i najlepszej ścieżki dźwiękowej.

Zaledwie jedną mniej nominację otrzymał obraz „Moonlight” (dla najlepszych aktorów drugoplanowych, dla najlepszego dramatu, za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz, najlepszą ścieżkę dźwiękową).

Pięć szans będzie miał również dramat – „Manchester by the Sea” (film był prawdziwym objawieniem festiwalu Sundance) – można się więc spodziewać, że również w przypadku innych nagród, w tym Złotych Globów, ma realne szanse na zwycięstwo w wielu kategoriach.

Po cztery nominacje otrzymały trzy dzieła w kategorii „film”: „Zwierzęta nocy”, „Boska Florence” i „Lion. Droga do domu”.

W kategoriach serialowych podczas najbliższej edycji Złotych Globów szansę na statuetkę mają: „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” – film uzyskał pięć nominacji oraz „Nocny recepcjonista” (z czterema nominacjami).

O triumf w kategorii: „film zagraniczny” powalczą: triumfator Europejskich Nagród Filmowych – „Toni Erdmann”, „Klient”, „Elle”, „Neruda” oraz „Divines”.

Będzie to szczególny wieczór dla jednej z największych gwiazd kina światowego – Meryl Streep, która otrzyma statuetkę za całokształt twórczości – w uznaniu za niebagatelny wkład w świat rozrywki. Aktorka weźmie również udział w samym konkursie – jej rola w musicalu „Boska Florence” otrzymała nominację w kategorii filmowej: „Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu”.

Galę Złotych Globów po raz pierwszy poprowadzi Jimmy Fallon.