Poezja

Wiersze Tomasza Matuszewskiego – poezja dla każdego

Tomasz Matuszewski rozpoczął swoją karierę poetycką w 2014 roku i od tej pory wydał już 5 tomików wierszy. Autor to prawdziwy człowiek-orkiestra, gdyż oprócz bycia poetą jest również organistą, kompozytorem, anglistą i tłumaczem. Współpracuje z córką Weroniką, która zajmuje się tworzeniem przepięknych ilustracji do tomików taty.

Tomiki

Jeśli interesują nas wiersze erotyczne lub satyryczne, powinniśmy sięgnąć po tomik „Wiersze fantazjolubne”. W tym tomiku znajdziemy również część poświęconą duchowości oraz fantazjowaniu. Jest to więc bardzo zróżnicowana poezja, w której nie ma miejsca na monotonię i każdy znajdzie coś dla siebie. Szukając poezji refleksyjnej i mistycznej, sięgnijmy po „Wiersze refleksyjne”, których tematyka związana jest z rozmyślaniami nad życiem wiecznym i sensem życia ziemskiego. Autor nie zapomina również o najmłodszych czytelnikach, tworząc wiersze dla dzieci. „Wiersze z ławy szkolnej dla dzieci i młodych duchem” to humorystyczny tomik, który pokocha każdy maluch. Natomiast „Wiersze na orkiestrę” sprawdzą się zarówno jako poezja dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bohaterami tego tomiku są instrumenty, więc każde dziecko może się wiele nauczyć od samego muzyka. Ostatni tomik, który został do tej pory wydany, nosi tytuł „Kolorowe opowiadania wierszem pisane”. Cechuje je różnorodność, lecz wszystkie związane są z kolorami. Tomiki autora można nabyć w sklepach internetowych lub bezpośrednio u poety, kontaktując się przez stronę internetową.

Spotkania autorskie

Tomasz Matuszewski często bierze udział w spotkaniach autorskich, promując swoje wiersze dziecięce i pozostałe tomiki. W spotkaniach uczestniczą najczęściej dzieci, które może w przyszłości pójdą w artystyczne ślady poety. Aby zorganizować spotkanie w lokalnej bibliotece, czy centrum kultury, wystarczy skontaktować się z autorem przez stronę internetową tomaszmatuszewski-sztuka.pl. Tam również znaleźć można próbki jego twórczości oraz linki do innych stron, na których znajduje się jeszcze więcej twórczości tego niezwykle płodnego artysty.