Rzeźba

Jaki Projekt – mistrzowska pracownia rzeźbiarska z Kościana

Szukając pracowni kamienia z Wielkopolski, która wykona dowolny koncept, warto wziąć pod uwagę pracownię Jaki Projekt. Prowadzi ją absolwent poznańskiej ASP, Marek Zielonka, który jest rzeźbiarzem i konserwatorem kamienia z wieloletnim doświadczeniem. Jego talent został nagrodzony na Festiwalu Akademii Sztuk Pięknych w 1997 roku i od tego czasu nieustannie rozwija swoje umiejętności, każdego dnia oddając się tej niezwykłej pasji.

Oferta

Dużym plusem firmy jest dwujęzyczna strona internetowa (polsko-angielska), dzięki czemu zagraniczny odbiorca ma również możliwość poznania dorobku i zakresu działania pracowni.
W bogatej ofercie pracowni kamienia Jaki Projekt znajdziemy: rzeźby kamienne (rzeźby nagrobne, rzeźby ogrodowe z kamienia, figury parkowe, detale architektoniczne, fontanny), statuetki i medale okolicznościowe oraz małe formy rzeźbiarskie, kominki z kamienia i tablice pamiątkowe. Istnieje również możliwość zamówienia rekonstrukcji lub renowacji dzieła sztuki. Kamienne kominki, tworzone przez Jaki Projekt, są indywidualnie projektowane i bogate w misterne zdobienia, które świadczą o ogromnym talencie artystów. Rzeźby wykonywane są z większości dostępnych w Europie surowców, takich jak: piaskowiec, drewno, mosiądz, marmur, gips, granit, brąz i stiuk. Co więcej, artyści zajmują się aranżacją przestrzenną, czyli wkomponowaniem rzeźb w otoczenie.

Portfolio

Na stronie internetowej jakiprojekt.pl znajdziemy bogate portfolio pracowni obejmujące rzeźby, kominki i renowacje. Wśród budynków, które zostały poddane renowacji przez pracownię Jaki Projekt znajdują się m.in. Hotel Bazar w Poznaniu, Muzeum w Rogalinie, Zamek Cesarski w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Do ulubionych motywów artystów należy anioł, dlatego też, jeśli marzy nam się rzeźba anioła, powinniśmy zgłosić się z pomysłem do profesjonalistów z Kościana. Rzeźba nagrobna również znajduje się wśród częstych prac artystów. Mistrzem rzeźbiarzy z Jaki Projekt jest Giovanni Lorenzo Bernini, jeden z twórców Bazyliki św. Piotra.