Muzyka

„Zatańcz ze mną”, czyli wieczór sylwestrowy z Operą Krakowską

Sylwester w operze? To gwarancja wyjątkowego wieczoru. O taki zadba m.in. Opera Krakowska, która zaprasza na szczególny program – „Zatańcz ze mną”. Taniec będzie królował zarówno w muzyce, jak i w choreografii. Twórcy spektaklu sylwestrowego zaproszą swoich gości w taneczną podróż dookoła świata.

Na deskach Opery Krakowskiej znajdzie się czas i miejsce zarówno dla dystyngowanego poloneza, jak i dla energetycznej samby czy salsy.
Cała gama nastrojów i muzycznych barw – w najlepszym wykonaniu: Wioletty Chodowicz, Katarzyny Oleś-Blachy, Iwony Sochy, Andrzeja Lamperta, zespołu Tomasz Kus Balet i Orkiestry Opery Krakowskiej.  

Wielbiciele najwyższej jakości muzycznych opowieści będą mogli cieszyć ucho i oko najpopularniejszymi ariami i duetami z operetek i musicali. 31 grudnia na Dużej Scenie Opery Krakowskiej zabrzmią więc m.in.: walce z „Wesołej wdówki” Franza Lehára, „Wiedeńskiej krwi” Johanna Straussa, a także Hrabiny Maricy” i „Księżniczki czardasza” Imre Kálmána.
To nie wszystko – wieczór sylwestrowy „z tańcem w tle” nie byłby do końca udany bez egzotycznych, gorących, południowych rytmów – pieśni neapolitańskich i latynoskich. Gości Opery Krakowskich zachwycą też: tanga, polki i czardasza, foxtroty i nasze, rodzime mazury.

Nie zabraknie również strawy dla ciała. W antrakcie można będzie skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Goście będą się również mogli uraczyć lampką dobrego wina.
31 grudnia odbędą się dwa spektakle sylwestrowe – pierwszy o godzinie 18.00, drugi o 21.30. Po zakończeniu tego ostatniego można będzie wziąć udział we wspólnej zabawie na Antresoli.
Podczas wieczoru sylwestrowego w Operze Krakowskiej od godziny 17.00 będzie czynna Restauracja Operowa – zainteresowani goście będą mogli zamówić wykwintną kolację (rezerwacje możliwe do 23 grudnia). Bufet w teatralnym foyer będzie czynny do ostatniego gościa.

Więcej informacji na temat wieczoru sylwestrowego – na stronie internetowej Opery Krakowskiej – http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/419/koncert-sylwestrowy.