Teatr

Sylwester w teatrze – Mamma Mia w Romie

Gdzie spędzić wieczór sylwestrowy? W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się oferty instytucji kulturalnych, które na ten szczególny dzień przygotowują specjalny repertuar. Jeśli interesuje nas taka forma spędzenia ostatnich godzin starego roku – warto się pospieszyć, choć niemal wszystkie teatry w Polsce zapraszają na spektakle sylwestrowe – miejsc może już być niewiele.

W Warszawie warto m.in. wybrać świetną zabawę wraz z aktorami występującymi w cieszącym się niesłabnącym powodzeniem spektaklu „Mamma Mia”.

Wielbicielom musicali tego tytułu nie trzeba bliżej przedstawiać – to prawdziwy fenomen światowych scen muzycznych – średnio każdego dnia granych jest kilka spektakli w wielu krajach… i na różnych kontynentach. Powinna to być wystarczająca rekomendacja – by właśnie w ten sposób, w iście szampańskim nastroju, wejść w Nowy Rok.

„Mamma Mia” – tytuł wzbudza oczywiste skojarzenia – z jednym z największych przebojów kultowej, szwedzkiej grupy ABBA, która w Polsce cieszyła się zawsze wielką popularnością, tak wielką, że szwedzki zespół jako jeden z pierwszych z Zachodu „przekroczył” żelazną kurtynę i wystąpił przed entuzjastycznie nastawioną polską publicznością.

Spektakl łączy przeboje z zabawną, a nawet momentami wzruszającą fabułą – to wszystko składa się na niesłabnące powodzenie produkcji na całym świecie. Ta – swego rodzaju – komedia romantyczna to opowieść o świecie dziewczyny z lat 70 i 90. – plany, marzenia, ambicje i rozczarowania skonfrontowano tu z historią tej starszej – matki i młodszej – córki.
Czy skrajnie różniące się od siebie kobiety więcej łączy, czy dzieli? Czy w ich światach „znajdzie” się miejsce dla mężczyzny?

Na te pytania w warszawskim spektaklu odpowiedzą m.in.:

Alicja Piotrowska /Anna Sroka – Hryń /Anna Sztejner (jako Donna)
Barbara Garstka/Paulina Łaba /Zofia Nowakowska (Sophie)
Izabela Bujniewicz/Monika Rowińska/Ewa Lachowicz (Rosie)
Beata Olga Kowalska/Barbara Melzer/Anna Gigiel (Tania)
Dariusz Kordek/Janusz Kruciński/Rafał Drozd (Sam)
Jan Bzdawka/Krzysztof Cybiński/Wojciech Socha (Harry)
Paweł Podgórski /Robert Rozmus/Jakub Szydłowski (Bill)
Paweł Góralski/Paweł Milewczyk (Sky)

Reżyseria: Wojciech Kępczyński.